ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966251
*
nr 596 6251
Spegel
Förgylld, höjd: 53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 19:08:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 12:08:33
1
500 kr
31/8 17:08:43
2
550 kr
31/8 18:57:32
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 596 6251
Spegel
Förgylld, höjd: 53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 12:08:33 | 1 | 500 kr |
31/8 17:08:43 | 2 | 550 kr |
31/8 18:57:32 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43